Childhood Obesity Synthesis Essay Give Me One Example Of Argumentative Essay About Bullying Santa Clara Essay Prompt 2018 Essay On Visit To Science Exhibition Introduction To Essay About Myself Short Essay On Parrot In Gujarati

Viljandi, Võru ja Jõgevamaa Gümnaasiumi noorte ühine maalinäitus

8. veebruar – 1. märts 2019

13. – 17. 09. 2018 toimus juba traditsiooniks kujunenud Viljandi, Võru ja Jõgevamaa Gümnaasiumi noorte ühine maalilaager. Sellel aastal oldi kolm päeva Viljandis ja kaks Laiusel. Maalilaagrite eesmärgiks on viia noored loodusesse natuurist maalima ja suunata neid ümbrust vaatlema, märkama erinevaid maastikuvorme, panema tähele õhu- ja joonperspektiivi, värvikooslusi ning nende sõltumist erinevast valgusest. Nende eesmärkide täitmiseks pakkus see nädal suurepäraseid võimalusi, sest ilmad olid enamasti maalimiseks soodsad: ei olnud liiga kuum ega ka jahe. Taevas oli sinine, aga põneva kujuga pilved mahendasid päikesevalgust ja pakkusid rohkesti hilissuve värvinüansse.

Eriliselt paelus nii õpilasi kui ka juhendajaid avar vaade, mida pakkus Laiuse mägi. Selle laagri parimad maalid sündisidki Laiuse mäel ja sealt tuli ka rändnäituse nimi „Avarus“.

Viljandis ööbiti kohalikus riigigümnaasiumis, Laiusel oli ajutiseks koduks sealne põhikool.

Viie päeva jooksul valminud maalidest pandi kokku näitus, mida praegu saab näha Viljandi Linnagaleriis, edasi liigub näitus Võrru ja jõuab Jõgevale Betti Alveri muuseumisse 8. veebruaril.

Maalilaagri juhendajad õpetajad: Anne Jaama (Jõgeva), Ene Runing (Viljandi), Merit Süving (Võru), Monika Mändmaa (Viljandi).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.